• 17.10.2021 04:21

Засідання професійної спільноти заступників директорів з навчально-виховної роботи

Вер 24, 2021

Перша зустріч у 2021-2022 навчальному році із заступниками директорів з навчально-виховної роботи відбулася 22 вересня 2021 року і була присвячена нормативно-організаційним, науково-педагогічним питанням, детальному розгляду питання реалізації компетентнісно орієнтованого підходу у реалізації змісту навчання НУШ.

Крім того Раїса Прилєпа, директор Комунальної установи «Центру професійного розвитку педагогічних працівників», акцентувала увагу присутніх на листі Міністерства освіти і науки України від 06.08.2021 № 4.5/2303-21 «Методичні рекомендації щодо особливостей організації освітнього процесу у першому (адаптивному) циклі / 5 класах закладів загальної середньої освіти за Державним стандартом базової середньої освіти в умовах реалізації концепції «Нова українська школа». Звернула увагу заступників директорів з навчально-виховної роботи на те, що, з метою підвищення якості освітніх послуг, потрібно постійного вдосконалювати освітнє середовище, систему оцінювання учнів, педагогічну та управлінську діяльність. Процеси навчання та управління школою можуть якісно вдосконалюватися за наявності стратегії забезпечення якості освіти, необхідних ресурсів для організації навчання, створення інклюзивного освітнього середовища, прозорої системи оцінювання учнів, механізмів забезпечення академічної доброчесності тощо.

Юлія Янкова, психолог Центру, розповіла про умови та порядок проведення І етапу конкурсу авторських програм практичних психологів та соціальних педагогів «Нові технології у новій школі». Наголосила на внесенні змін до посадової інструкції практичного психолога, відповідно до нового професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти».  Зосередила увагу на особливості освітнього процесу та корекційно-розвитковій роботі в інклюзивному класі, нормативно-правовій базі, на алгоритмі створення інклюзивного класу та співпрацю з батьками.

Юлія Завгородня, головний спеціаліст відділу освіти, звернула увагу присутніх на вчасному оформленні звітності в системі «ІСУО». Зупинилася на питаннях участі учнів у спортивних турнірах та змаганнях.

Наталія Кузіна, провідний спеціаліст відділу освіти, висвітлила питання по організації роботи з обдарованими учнями, на проведенні І та ІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2021-2022 навчальному році в закладах загальної середньої освіти.

Під час обговорення вищезазначених питань панувала атмосфера довіри, взаєморозуміння та взаємопідтримки.