• 09.12.2021 03:21

Засідання професійної спільноти заступників директорів з навчально-виховної роботи

Лис 5, 2021

Відповідно до плану роботи  Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  Краснопільської селищної ради 5 листопада 2021 року відбулося засідання професійної спільноти  заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти.

Раїса Прилєпа, директор Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», зазначила, що процес реформування стрімко входить в життя освітян і спонукає їх до переосмислення основних пріоритетів та завдань. Детально зупинилася на питаннях курсової перепідготовки та атестації педагогічних працівників у 2021-2022 навчальному році. Було порушено питання значення атестації та визначено покроковий алгоритм її проведення, з дотриманням законодавчих та нормативних вимог, об`єктивності в оцінюванні діяльності педагогів та презентації власних досягнень в міжатестаційний період.

Наразі атестація педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти здійснюється відповідно до:

Раїса Миколаївна акцентувала увагу на нормативних документах в законодавстві про загальну середню освіту, а саме:

• мету професійної діяльності керівника;

• загальні компетентності керівника;

• трудові функції керівника;

• необхідні професійні компетентності для керівника.

Стандарт передбачає що:

• керівником ЗЗСО може бути особа, яка пройшла конкурсний відбір і визнана переможцем конкурсу відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту»;

• керівник закладу повинен мати диплом магістра (спеціаліста);

• керівник закладу має атестуватися не рідше ніж раз на п’ять років, за результатами атестації визначають відповідність керівника займаній посаді;

• керівник закладу має щорічно підвищувати кваліфікацію;

• керівник закладу освіти зобов’язаний протягом першого року після призначення на посаду пройти курс підвищення кваліфікації з управлінської діяльності обсягом не менш ніж 90 навчальних годин (три кредити ЄКТС).

•державний сертифікат, виданий Національною комісією зі стандартів державної мови;

•документ про повну загальну середню освіту — за умови, що він підтверджує вивчення української мови як навчального предмета.

Національний стандарт ДСТУ 4163:2020 «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів», прийнятий наказом ДП «Український науково-дослідний i навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ») від 01.07.2020 № 144.

Згідно з ДСТУ 4163:2020 з 01 вересня 2021 року потрібно складати документи:

•організаційні — положення, статути, посадові інструкції, штатні розписи тощо;

•розпорядчі —рішення, накази;

•інформаційно-аналітичні — акти, довідки, доповідні та пояснювальні записки, службові листи тощо.

Юлія Янкова, психолог Центру ознайомила присутніх з новим порядком організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти з 2022 року. Однією з головних змін є введення поняття «рівні підтримки» – обсягу тимчасової або постійної підтримки в навчанні дітей, які цього потребують       (Постанова КМУ від 15.09.2021 № 957 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти).

Розглядалися питання діяльності психологічної служби в закладах освіти. Зокрема, впровадження професійного стандарту «Практичний психолог закладу освіти» (наказ Мінекономіки від 24.11.2020 № 2425) та змістове наповнення сторінок психологічної служби на сайтах закладів освіти. Психолог наголосила на структурованості та періодичності оновлення інформації щодо нормативно- правових документів та діяльності психологічної служби (Лист МОН від 16.07.2021 № 1/9-363 «Про пріоритетні напрями роботи психологічної служби у системі освіти у 2021/2022 н. р.»).

Окрему увагу було приділено питанню порядку реагування на випадки булінгу, алгоритм дій у разі виявлення факту цькування в закладах освіти та проведення просвітницької роботи з учасниками освітнього процесу (наказ МОН від 28.12.2019 №1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»).

Наталія Кузіна, провідний спеціаліст відділу освіти Краснопільської селищної ради зосередила увагу  на організації роботи з обдарованими учнями та зокрема на питанні проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін у 2021-2022 навчальному році.