• 23.01.2022 10:53

Засідання професійної спільноти керівників закладів дошкільної освіти

Лис 26, 2021

Освіта не стоїть на місці, і чим більший рівень її розвитку, тим більші вимоги до керівника закладу освіти. Креативний, самодостатній, розуміє як створити комфортний освітній простір у закладі, реалізовує успішні ідеї щодо покращення якості освіти, забезпечує умови для самореалізації вихованців та педагогів. Ці  питання розглядалися під час засідання професійної спільноти  керівників закладів дошкільної освіти, яке відбулося 26 листопада 2021 року, в ході якого взяли участь працівники Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  Краснопільської селищної ради.

Раїса Прилєпа, директор Комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», зазначила  особливості проходження курсової перепідготовки та атестації педагогічних працівників в умовах оновленого змісту освіти в 2021-2022 навчальному році. Було окреслено ряд сучасних підходів щодо поширення педагогічного досвіду в умовах освітніх змін. Окрему увагу було приділено питанням упровадження законодавчих новацій в роботу закладів дошкільної освіти та створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Юлія Янкова, психолог Центру ознайомила присутніх з новим порядком організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти з 2022 року, наголосила на корекційній спрямованості інклюзивної освіти .

Було розглянуто питання діяльності психологічної служби в закладах дошкільної освіти. Зокрема, психолог звернула увагу на структурованість, змістове наповнення та періодичність оновлення інформації на сторінках психологічної служби сайтів закладів дошкільної освіти.

Обговорювалося також питання реагування на випадки булінгу, алгоритм дій керівника у разі виявлення факту цькування в закладах дошкільної освіти.