• 26.10.2021 11:55

Онлайн-нарада для вчителів 3-х класів

Кві 22, 2021
Онлайн нарада для вчителів 3-х класів

У Комунальній установі «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Краснопільської селищної ради 12 квітня 2021 року на платформі ZOOM відбулася онлайн-нарада «Особливості оцінювання результатів навчання учнів та ведення Класного журналу у Новій українській школі у 2020/2021 навчальному році», метою якої є поглиблення знань вчителів початкових класів щодо технік формувального оцінювання, які використовуються для вимірювання навчальних досягнень учнів.

Формувальне оцінювання є однією з умов ефективної реалізації реформування українського освітнього простору. Таке оцінювання активно використовується учителями у межах впровадження Концепції «Нова українська школа», – зазначила Раїса Прилєпа та акцентувала увагу учителів на нормативних документах, якими слід керуватися в роботі.

Антоніна Юріївна Савицька, учитель початкових класів Краснопільської гімназії, керівник професійної спільноти учителів початкових класів, висвітлила питання особливостей оцінювання навчальних досягнень у 3-х та 4-х класах НУШ.

Наталія Миколаївна Тихобаєва, учитель початкових класів Самотоївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, звернула увагу, що бланк оцінювання результатів навчання з усіх предметів (інтегрованих курсів) обов’язково має бути у кожного учня, та запропонувала до затвердження методичних рекомендацій у новій редакції здійснювати формувальне і підсумкове оцінювання учнів 3 класів у відповідності до методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 16.09.2020 № 1146, хоча кожен учитель передбачає зручний для себе формат узагальнення результатів підсумкового оцінювання.

Любов Олексіївна Борщ, учитель початкових класів Мезенівського НВК, відмітила, щозразок свідоцтва досягнень учня, запропонований додатком 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 16.09.2020 року № 1146, є орієнтовним, тому показники характеристик наскрізних умінь та результатів навчання можуть бути обрані рішенням педагогічної ради закладу освіти.

Антоніна Юріївна зосередила увагу присутніх, що результати підсумкового оцінювання учнів зазначених класів у класному журналі не фіксуються, до нього вноситься лише інформація про переведення учня до наступного класу згідно з відповідним рішенням педагогічної ради.

Педагоги отримали необхідну інформацію щодо оцінювання результатів навчання учнів та ведення класного журналу у Новій українській школі у 2020/2021 навчальному році. Тема  особливостей оцінювання в початковій школі, а саме формувального оцінювання  цікавить сьогодні не лише вчителів початкових класів, а й педагогічних працівників які працюють в базовій та старшій школі.

Бажаємо Всім здоров’я, успіхів та нових відкриттів.