• 17.10.2021 03:35

МОН визначило основні компоненти “здорової школи”

Чер 22, 2021

Заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова презентувала модель “здорової школи”, яка має допомогти підтримати здоров’я школярів.

Це вона зробила під час першого дня всеукраїнського форуму “Україна 30. Здорова Україна”.

Модель здорової школи передбачає 8 компонентів:

• Інклюзивний та безпечний освітній простір;
  • Навчання піклуванню про своє здоров’я та здоров’я навколишніх;
  • Нові уроки фізкультури;
  • Здорове харчування та формування здорових звичок харчування у дітей;
  • Медичний працівник в школі допомагає піклуватися про себе та супроводжує тих, хто має проблеми зі здоров’ям;
  • Шкільний психолог підтримує у складних ситуаціях та дбає про добробут у школі;
  • Вчителі ведуть здоровий спосіб життя та є прикладом для учнів та учениць;
  • Залучення сімей та громади в реалізацію програми здорової школи.

На основі цих вісьмох напрямів міністерство розробляє дорожню карту здорової школи.

Розповідаючи про компоненти “здорової школи”, представниця МОН зазначила, що за попередній рік оновили кухонне обладнання в 1809 школах України.

“На превеликий жаль, 30 років ніхто не помічав цієї проблеми, хоча всі знали, що те харчування не якісне, а те обладнання сьогодні абсолютно не сучасне. І за минулий рік уже оновилися у нас 1809 шкіл, які уже мають сучасне обладнання, які уже підготували собі кухарів”, – сказала Рогова.

Читайте також: “Інклюзія з любов’ю. Як школа в Білій Церкві навчає пів сотні дітей з ООП“.

“Нова українська школа”

Ілюстрація: скріншот з презентації під час форуму

Джерело: https://nus.org.ua/news/mon-vyznachylo-osnovni-komponenty-zdorovoyi-shkoly/