• 26.10.2021 11:56

Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Комунальна установа Краснопільської селищної ради

Чому педагогам варто пройти тест на цифрову грамотність?

Чер 2, 2021
digital

Освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй Фейсбук сторінці поділився думками щодо проходження вчителями тесту на цифрову грамотність:

“Для кожної людини, яка навчається чи навчає, надзвичайно важливо знати, що саме вона знає та вміє на цей момент. Саме розуміння, що ми знаємо, а над чим треба ще попрацювати, відкриває кожному з нас шлях до самовдосконалення.

Однією із найважливіших наразі компетенцій є цифрова компетентність: без неї практично неможливо використовувати всі можливості сучасних технологій в освітньому процесі.

Саме тому із задоволенням хочу рекомендувати колегам скористатися чудовою можливістю, яка надана Міністерством цифрової політики для освітянської спільноти: Цифрограмом для вчителів. Це – безоплатний національний тест на цифрову грамотність для педагогів, який допоможе педагогічним працівникам визначити свій рівень цифрової грамотності та покращити власні цифрові навички, й у свою чергу сприятиме реалізації прав в освіті, насамперед, права на якісну освіту та академічну свободу вчителя.

Адже вчителі, які раніше не використовували взагалі або недостатньо використовували різні технології та цифрові інструменти для навчального процесу, під час пандемії через вимушену потребу відчули смак використання цих технологій, зрозуміли, що це цікаво, що це дає можливість індивідуально ставити завдання, спілкуватися з учнями, вести облік навчальних досягнень та спрощує роботу вчителя (звичайно, для цього потрібно спершу докласти зусиль і належно оволодіти цифровими навичками). Тому коли ми повернемося до звичного навчання, багато вчителів продовжать використовувати ці технології, розуміючи, що це розширює їхню академічну свободу та покращує якість освіти.

Спільно з Міністерством цифрової політики в нас попереду багато роботи у напрямку підвищення цифрових компетентностей педагогічних працівників, адже цифровізація освіти та цифрова компетентність педагогів вже стала вимогою сучасності, а не лише періоду пандемії.

Для того, щоб пройти тест, необхідно зайти на портал Дія.Цифрова освіта в розділ “Цифрограм” та обрати розділ “Цифрограм для вчителів” https://cutt.ly/6nov8EF. Цифрограм для вчителів оцінює 21 професійну цифрову компетенцію, що згрупована у 5 сфер:

  • Учитель‌ ‌у‌ ‌цифровому‌ ‌суспільстві‌
  • Професійний розвиток
  • Використання та аналіз цифрових ресурсів
  • Навчання та оцінювання учнів
  • Розвиток цифрової компетентності учнів.

Як під час презентації Цифрограму для вчителів зазначила Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції, після того, як вчителі складуть національний тест на цифрову грамотність, вони отримають електронний сертифікат із результатами навчання, який підтвердить їхні цифрові знання та навички”.

Джерело: Освітній омбудсмен Сергій Горбачов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *